آزالیا ‘مریم من’

جورج بیسلی فقید ، شناخته شده پرورش دهنده آزالیا ، از سه آزالیای بومی مختلف عبور کرد و در نتیجه یک آزالیای خیره کننده با عطر ، زیبایی و جذابیت فوق العاده ایجاد کرد. بیسلی فکر نمی کرد هیچ نام دیگری به عنوان نام همسر فقیدش – مری مناسب آزالیای جدید باشد. برای احترام گذاشتن به او ، این آزالیا را ‘مریم من’ نامید.

‘مریم من’ یک آزالیای ترکیبی برگریز است که در اواسط تا اواخر بهار با خرپاهای بزرگ گلوله ای شکل از شکوفه های نرم و زرد بسیار معطر پوشانده خواهد شد. گلها کاملاً می درخشند و توسط پرزهای برجسته بلند رشد می کنند. آنها واقعاً دیدنی هستند!

این عطر ترکیبی از شیرینی و ادویه است و پس از گذشت Viburnum carlesii عطری دلچسب ارائه می دهد. قد “مری من” تقریباً به ارتفاع و پهنای هشت فوت با شکلی تپه ای خواهد رسید. دارای شاخ و برگ ضخیم ، چرمی و  قیمت گل آزالیا بیضوی شکل است که ضد حشرات است و بسیار مقاوم به کپک است. در حاشیه یک زمین جنگلی ، نزدیک پاسیو یا هر مکان نزدیک بکارید تا هنگام عبور از رایحه آن لذت ببرید. ایده آل در یک خوشه سه تایی ، به عنوان لهجه ، در یک پایه کاشت یا در گوشه ای از خانه کاشته می شود. رشد بسیار آسان است.

کاشت و مراقبت

برای بهترین نتیجه ، گیاهان را در بهار یا پاییز بکارید.
در خاکی که دارای کمپوست اصلاح شده و دارای زهکشی مناسب باشد ، بهترین رشد را دارد.
یک نقطه روشن با سایه جزئی در بعد از ظهر را ترجیح می دهد. نسبت به آزالیای همیشه سبز مقاوم در برابر آفتاب است.
تا زمانی که ثابت شود خوب آبیاری کنید.
در اوایل بهار و اواخر پاییز با وعده غذایی پنبه دانه و کلپ آلی کود دهید.
هاردی در مناطق 6-9
برای مشاهده “مریم من” در وب سایت Carroll Gardens اینجا را کلیک کنید.

آلن سامرز ، رئیس Carroll Gardens، Inc ، بیش از 30 سال تجربه در زمینه باغبانی و طراحی منظره دارد. وی باغ های کارول را با داشتن بیش از 20 گیاه چند ساله و درختی در طول سالها و ارقام “گمشده” متعدد به باغبانان آمریکایی ، یکی از مهمترین مهد کودک های آمریکا کرده است.